Přihlásit
Uživatelské jméno:
Heslo:
[Registrovat]
[Obnovit účet]


Poslední příspěvky
Psané vtipy a vtipné texty
Naposledy mapsal:  Albedo
2014-05-28 08:02:39
Chyby na stránkách. info o úpravách...
Naposledy mapsal:  Albedo
2013-12-16 13:15:10
USB hosting
Naposledy mapsal:  Albedo
2012-10-09 14:44:09
Přetaktování a podtaktování - Výkon a sp
Naposledy mapsal:  Albedo
2012-04-16 07:58:59

Hodiny


14/11/19

Anketa


Pro zobrazení ankety musíte být přihlášeni!Reklama

Šílenství jménem APPLE

Kategorie: postřehy
Datum přidání: 13-03-2012 21:14:15

Hodně lidí z mého okolí nemá problém si mě jednoduše zařadit nezi odpůrce firmy Apple a jejich výrobků. Ale vůbec mi to nevadí. Je to pro mě stupidní módní záležitost, stejně jako blbě ostříhaný šlechtěný podvraťák v kabelce hloupé blondýny.

Pamatuji si na doby, kdy Apple byla společnost, která u nás nikomu nic moc neříkala, ale hodně lidí jí poznalo podle ukousnutého jablka hýřícího všemi barvami viditelného (možná i neviditelného) spektra. Logo i ony doby jsou pryč a Apple je pojmem pro celý svět. Jako firma – obchodník jde o učebnicový příklad jak to má být. Apple je buď milován nebo nenáviděn a jenom malé procento lidí je neutrálních, většinou technologicky úplně ne příliš gramotných (nepoužívají tablety a když pustí PC, tak jenom kvůli Solitéru nebo Facebooku). Je výhoda, když firma budí vášně a nezůstává chladná s odcizeným úsměvem ve stylu „hlavně nikoho nenaštvat a všem se zalíbit“.

Jejich marketing asi nemá smysl moc popisovat. Je to dokonalost sama. Komu jinému se daří vybudovat základnu fanoušků, kteří se ušlapou pro telefon, který je zaostalý už v den uvedení na trh? Kdo jiný, než marketing Apple dokáže svým zákazníkům vštípit myšlenku, že potřebují ještě jedno zařízení mezi telefonem a notebookem? Asi žádná.

Dokonale to ovšem kompenzuje R&D centrum jablíčkářů. Resp. by jeden řekl, že žádné nemají. Lidé se dodnes dohadují, jestli Bill Gates pro první Windows vykrald Applovic Macintosh nebo prostě dobře koupil grafické GUI firmy Xerox, která netušila, co drží v rukou. Osobně se přikláním spíše ke druhé variantě, protože Apple následně nepřinesl de facto nic nového. Jistě, lze udělat seznam stovek novinek a nápadů, ale stovky mě prostě v poměru k době existence firmy přijde hodně málo.
iPod, iPhone, iPad jako hračky beze smyslu

Co je zajímavého na iPodu oproti jiným mp3 přehrávačům? Co je unikátního na iPhonu a co dělá iPad nejlepším tabletem? Nic. Resp. první iPhone přišel na správné inovační vlně – ekonomický termín pro rčení „Ve správný čas na správném místě“. Přesto znám pár lidí, co iPhone první generace považují za první dotykový telefon, aniž by tušili cokoliv o PDA (http://en.wikipedia.org/wiki/Smartphone nebo o skutečném strůjci prvního dotykového telefonu s kapacitním displejem (LG Prada. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, 2007–14–02, last modified on 2007–22–06 [cit. 2011–06–08]. Dostupné z WWW: http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Prada.)) -mimochodem LG je pro ně jenom výrobce televizorů.

Z hardwarového pohledu iPhone nevyniká naprosto ničím. Možná lze v dnešní době považovat za unikátnost absenci slotu pro paměťovou kartu nebo známou Jobsovu formuli uchycení telefonu pro zabití signálu.(KYNČL, Jakub. Novinky.cz [online]. 2010 [cit. 2011–06–08]. IPhone 4 má prý problémy se signálem. Držte ho jinak, vzkázal Jobs. Dostupné z WWW: http://iphonemania.mobilmania.cz/Cerny+den+u+nemeckych+soudu+Apple+prohral+s+Motorolou+i+Samsungem.) Schopnost tvůrců samotného zařízení také dobře vystihuje neschopnost vytvořit přístroj v bílé barvě, ačkoliv to dávno dokázal mladík, co bílé iPhony prodával načerno.(KOČÍ, Mirek. PCtuning [online]. 2010 [cit. 2011–06–08]. 17letý mladík prodával „bílý“ iPhone 4 a vydělal miliony. Teď asi půjde do vězení. Dostupné z WWW: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=19336&catid=1&Itemid=57.). Navíc praktiky "nakouslého jablka" mi přijdou docela faux pas...ale již se blízká na lepší časy: http://iphonemania.mobilmania.cz/Cerny+den+u+nemeckych+soudu+Apple+prohral+s+Motorolou+i+Samsungem

  V oblasti softwaru to není o moc lepší a věšinu nápadů za poslední rok mají ostatní značky již dávno. Dokonalou ukázkou je třeba hojně diskutovaný multitasking nebo-li více běžících aplikací najednou. Překvapí vás moc, že telefony Nokia multitasking nabízely o cca 8 let dříve?

iPad je sám o sobě dosti zajímavý. Osobně bych řekl, že zde si Apple onu potřebnou inovační vlnu dokonce vytvořil sám. Nicméně to zcela jistě nelze přičíst k dobru inženýrům jablíčkové firmy. Po vydání iPadu první generace jsem vážně dumal nad tím, jestli jenom Steve Jobs s šíleným úsměvem, sedící ve vysoké věži ve tvaru jablka, není blázen co se rozhodl vyzkoušet „co ještě snesou“. Jiný důvod, proč vydal do rukou padnoucí, ale o USB port, SD uložitě a samozřejmě FLASH ořezaný tablet mě prostě nenapadl.

Každoročně se zájmem sleduji novinky, které Apple představuje na tiskových konferencích. Ta poslední se nesla v duchu očekávání iPhone 5, který se nedostavil a tak účastníkům zbyly pouze oči pro pláč iCloud. Beru to za zajímavý nápad, který tradičně načal někdo jiný, než Apple. Jak dlouho tu máme Google Docs a vlastně řadu různých variant? Apple přišel až teď, nabídl o pětinu méně, ale vsaďte boty, že za nedlouho najdeme videa na YouTube, kde bude překvapený americký pablb jásat nad tím, jak může poslat na 30 dní fotky do internetových větrů a prohlídnout si je jinde.

 Teď si jistě kladete otázku, proč MS Windows startují podstatně déle, než Mac. Protože Windows si musí rozumět s každým počítačem. Nemohou vám oznámit, že nebudou fungovat se základní deskou MSI a že se jim nelíbí disky Samsung, ale pouze Western Digital. Ostatně Windows musí pracovat i na samotném Macu. Když vyrábíte něco, co se má zavděčit všem (nebo aspoň drtivé většině), vždy to bude na úkor něčeho jiného, v tomto případě rychlosti nebo stability.

Kouzlo Macu jednoduše tkví v tom, že operační systém OS X prostě ví s čím bude pracovat a je na to cvičený. Je mu od začátku jasné, jaké bude mít disky, jaké jsou možnosti procesoru jak má nakládat s pamětí nebo grafickou kartou.

To je hlavní důvod proč si za počítač pro svou práci zvolí profesionální grafik, zvukař nebo střihač videa – potřebují stabilní a rychlý systém, který jim po hodině práce nehodí modrou obrazovku. I když nutno dodat, že ani Mac už není co býval, kdy jste si jednoduše nevyměnili komponentu, kterou chcete a uvnitř netikal procesor z dílen Intelu. Nicméně pointa zůstává. Myslím, že není důležité, jaký je tam procesor, ale že tam je ten jeden a zbytek sestavy s ním počítá. To už je jedno. Podle mě je jenom špatně, když si slečna koupí iPhone nebo Macbook jenom protože je cool mít něco od Applu. A chudák pejsek co se mačká s tímto v kabelce...)
Komentáře

Žádné komentáře

Podpořte nás...

Nejnovější články
Recenze fotoknihy od Saal Digital
- [Přidáno: 29-10-2016 11:36:25]

Kdo má větší ZOOM, není větší král!
- [Přidáno: 22-09-2013 11:47:10]

Čištění a opravy objektivů, DSLR zrcadlovek v Olomouci
- [Přidáno: 15-03-2013 10:34:06]


Online Uživatelé
Nikdo není Online

Sociální sítě
CZIN.eu
servis, opravy, úpravy HW, PC, lokalizace výv
KruSH (KRUmpholc Software & Hardware)

Propagujte i svojí stránku

Vytížení serveru
0.5139 %
0.5139%


Naposledy upraveno 6.12.2013 01:19 -|- -|- KruSH (c)2006-2014
-|- Krumpholc Software&Hardware -|-
-|-RSS Info -|- Vývoj: jan.krumpholc@krush.cz
Jan Krumpholc
fotograf, fotoslužby
opravy fototechniky digitální a analogové
čištění DSLR snímačů
vývoj a lokalizace ANDROID a PC aplikací
obnova dat
opravy, úpravy PC,telefonů a elektroniky
provozování serverů, datacenter
konzultace
IČ: 03119980
Krumpholc Software&Hardware -|-
-|-RSS Info -|- Vývoj: jan.krumpholc@krush.cz